Dobar dan. Ja sam mlad covek sa 34 godine nepusac i ne pijem alkohol. Pre dva meseca sam bio na eho pregled posto sam se zalio na bolove u zeludcu. Tada znaci mesec april kad sam bio su mi nasli na eho da je zeludac bio nadrazljiv ili vospalen, pesak u levom bubregu i malo zamascena jetra. Prepusali su mi 2 mesecnu terapiju od prorodne sastojke hepadiet za jetru i nolplaza 40mg za zeludac i cajeve za bubreg. Slezena i pankreas tada su bili uredni, prostata i besika -uredni. Sad posle dva meseca pre neki dan oko 10 jula bio opet na drugi eho pregled kod drugog lekara u grckoj posto rad tu provremeno. Po pregledu lekar nije nasao nista na zelucu, jetra kaze je ista-zamascena, bubreg ociscen od cajeva posto kad sam tada pisao malo me peklo najverovatno sam izbaciva pesak. Sada sto me plasi da kad je otisao dole nasao je nesto u besiku najverovatno i kaze mi big problem moras da ides kod urologa. Ja mu kazem da nije rak ili upala on meni kaze nije. Idi pisaj idem ja ispisam pa se vratim ponovo, i on opet sa ehom i vidi i kaze da urina je jos prisutna unutra. Napisao je da nesto smeta besici da se prazni skroz cela. Rekao je da su to kao kese neke. . Ja svarno ne znam sta je to nije reko da imam prostatitis. Ja redovno mokrim, ne budim se nocu da mokrim nego kad normalno stanem iz kreveta, nekad me tera da se izmokrim i 10 minuta posle prvog molrenja zavisi ako pijem tecnosti ili vodu. Nelad pa me tera a izmokrim veoma malo. Mozete mi reci sta je problem sa mnom posto nemam vise pameti u inostranoj zemlji sam tu na posao pre dva meseci jedan kaze sve ok sad ovaj drugi big problem. . . Hvala vam unapred. Ps-rezultati krvi i mokrace su super kojih sam uradio istog dana ali je taj doktor nije ni procitao. I plus reko mi je da mi se splina malo zgolemila. . . .

    Odgovoreno: 16. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Kao prvo na ultrazvuku se zeludac ne vidi i ultrazvukom se zeludac ne pregledjuje.
      to sto u besici ima rezidualnog urina je posledica nemogucnosti potpunog praznjenja
      mokracne besike zbog obstrukcije ispod vrata besike. Najcesce je to zbog prostatitisa,
      ali jos neka stanja mogu praviti obstrukciju/skleroza vrata besike, suzenje uretre. . /.
      predlazem da se najbolje javite urologu a ako to niste u mogucnosti sada, onda uzmite
      lekove ciprofloxacin a 500 mg 2x1 dnevno deset dana sa nekim probiotikom.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com