Skoro dva meseca imam bolove u preponama promenljivog intenziteta (od slabijeg do veoma jakog) . Na predlog urologa urađena je analiza krvi i rezultati su sledeći: psa total 0. 69 ng/ml; psa free 0. 2 ng/ml; rati (f/t) 28. 99. Ps. Napominjem da sam neposredno pre toga imao povredu ("iskakanje") kičmenog pršljena u predelu krsta, sa elekto fizikalnom terapijom posle toga. Molim vaš stručni komentar i savet. Hvala!

    Odgovoreno: 11. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Vrednosti psa su u granicama.
      bolovi u preponama mogu biti i od preponskih kila, ali i od prostate
      pa i od kicme kako navodite.
      zato vidite sa hirurgom i neurologom da iskljuce kile i neuroloske promene
      pa ako bude tako onda idite opet kod urologa da se vidi situacija sa prostatom.
      psa iskljucuje malignitet ali ne i prostatitis.