Postovani, mom momku je dijagnostifikovana azospermij prosle. Radio je biopsiju pre mesec dana gde nisu nadjeni spermatozoidi. Isečci su uzeti jedan sa desnog i dva sa levog testisa. U izvestaju pise da je u isečku desnog testisa nadjeno 15% sert. Celija, 15% spermatogonije, 55% spermatocite i 15% spermatide. Najvisa ocena po jhonsonu je 6. U prvom isečku kevig testisa je nadjeno 15% sert celije, 15% spermatogonije, 45% spermatociti, 12% spermatida. Najvisa ocena po johnsonu je 7. U drugom isečku levog testisa je nadjeno 15% sert celija, 15% apermatogonije, 55% spermatocite i 15% spermatide. Najvisa ocena po j je 6. Inace ima varikokelu na levom testisu 3 stepena. . . Fsh mu je povecan oko 23, a testosteron oko 11. Imate li neki savet za pomoc? Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Neznam o kakvim se testisima radi /spustani posle rodjenja, orhitis. . . /te ne mogu da vam kazem koliko bi
      resavanje varikocele delovalo na poboljsanje spermatogeneze.
      zbog johnson skora postoji mogucnost za icsi pa vidite sa biolozima koji su ukljuceni u
      proces vto.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #118064

    • Da li mozete da mi objasnite ovu poslednju recenicu nisam bas razumela s obzirom da nisu nadjeni spermatozoidi kako mislite da zbog jonson scora postoji mogucnost vestacke oplodnje? Da li se njegov nalaz biopsije karakterise kao hipospermatogeneza ili nesto drugo s obzirom da nam nista od toga nije navedeno u nalazu? Hvala puno