Postovani, kako vec duze vreme supruga i ja planiramo bebu, i ne uspeva, krenuo sam u ispitivanje. Radio sam spermogram, ima vise nepokretnih nego pokretnih spermatozoida i pokretljivost je manja nego granicna vrednost dijagnoza je asthenospermio. Dalje sam upucen na jos neke analize. Jedna od je "st loc gen testisa b. O. Levo varikokela gri/ii ". Zanima me sta to znaci i gde mogu da uradim tu analizu.

    Odgovoreno: 09. 07. 2013.
    • Poštovani,
      To nije analiza vec je to klinicki opis nadjenog stanja na testisima.
      izmedju ostalog imate i varikocelu levo pa sa vasim urologom vidite da li mozda nije ona uzrok
      astenospermije.