Postovanje, suprug je radio spermogram i spermokulturu radi provere enterococcus sp. Koji je pre dva meseca u nalazu bio veliki broj. Doktorka je zanemarila taj rezultat i nije leceno. Na kontrolnom izvestaju je enterococcus (mali broj) ali se manifestovalo klebsiella-enterobacter sp. (veoma veliki broj) . Da li imate neki savet i preporuku za lecenje? P. S planiramo porodicu i kontrole radimo radi toga. Hvala!

    Odgovoreno: 09. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Niste naveli kakav je spermogram a od toga zavisi tretman.
      ako je spermogram los onda neka suprug uzima antibiotike po antibiogramu dve tri nedelje
      a zatim da nastavi paraprotex i probiobalance tablete narednih 4-6 meseci.
      posle tri meseca bi isla kontrola spermograma i spermokulture.
      videti na www. Suplementi-srb. Com