Poštovani imam 43 godine. U zadnjih godinu dana kad mokrim ne ispraznim se odjedanput, već pri kraju moram da sačekam i istisnem još 2-5 puta ostatke mokraće iz bešike uz blaže naprezanje. Noću malo češće idem u wc, a nekad i preko dana. Nekad je u granicama normale. Nemam bolove, peckanje, svrab niti pojačan sekret. Ginekološki mi je uredu sekret i papa test. Izgled mokraće je bistar. Mens. Ciklusi zadnje godine su bili malo nejednaki od 21-40 dana, a poslednji je izostao, pa sam radila test krvi na trudnoću i nisam trudna. Zatim sam pila orgametril, ali ni posle njega nisam dobila ciklus. Prisutna je i suvoća vag. Što može biti početak perimenopauze. Imam redovne odnose isključivo sa svojim bračnim partnerom zadnjih 16 godina. Od bolova imam samo bolove u lumbagu (londozu, skoliozu, hiperlordozu) , a ginekološki imam manji polip blizu materice, koji miruje i ne uvećava se već 2, 5 godine. Drugih zdravstvenih tegoba nemam, sem što poneka imam osećaj da mi igra živac sa leve strane u donjem delu stomaka. Slepo crevo sam operisala, pušač sam i imam 15 kg. Viška. U porodici otac mi je bolovao od peska i kamenja u bubrezima, imao napade i operaciju, a majka je iste probleme imala samo sa žuči. Šta bi moglo da bude uzrok, što ne mogu da istisnem urin iz bešike odjedanput, već naknadno uz dodatne napone? I šta bih sve trebala da uradim od pregleda? Hvala unapred milica

    Odgovoreno: 10. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Javite se na pregled urologu da se urade laboratorijski,
      bakterioloski i ultrazvucni pregledi.
      ako to ne resi situaciju uradit ce se endoskopski i
      urodinamski pregledi.
      znaci potrebno je kompletno ispitivanje.

      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis