Postovani, imam 26 godina, u ejakulatu je pronadjen enterococcus i stavili su mi dijagnozu prostatitisa, urin, urinokultura i bris su bili uredni. Problem koji sam imao jeste zaostatak mokrace u cijevi i osjecaj pritiska ispod polnog organa kao da moram ici u wc svaka 2-3 sata. Nije bilo bolova. Doktor mi je prepisao ciprocinal 4 sedmice, medjutim nakon 4 sedmice nije bilo vecih promjena osim sto nije bilo vise zaostatka u cijevi, ali isto tako za vrijeme ciprocinala sam jos cesce isao u wc sto je bila njegova nuspojava jer sam tada osjecao pritisak u besici za razliku od ranije. Nakon ciprocinala prepisali su mi baktrim 5 dana, i evo danas sam zavrsio baktrim 5. Dan i osjecam se dosta bolje. Da sam izljecen 90% . Eh sad, da li je 5 dana baktrima bilo dovoljno, da li trebam otoci kod doktora da mi produzi terapiju jer se bojim da ce se problem vratiti. Medjutim sa druge strane pijem antibiotike vec 33 dana sveukupno pa mi stomak pati. Sta preporucujete. Hvala. I bitnije pitanje, neki doktori su rekli da enteroccocus nije uzrocnik toga, da sam njega mogao imati jos kao malo dijete?

    Odgovoreno: 08. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Ako je u ejakulatu, koji uglavnom potice iz prostate, izolovan enterokok onda
      je ta klica izazivac prostatitisa.
      uzmite jos pet dana bactrim a posle njega nastavite paraprotex i
      probiobalance tablete jos najmanje tri cetiri meseca.
      videti na www. Suplementi-srb. Com