U spermokulturi mi je pronađena bakterija enterococcus spp, broj bakterija 200 000cfu/ml. Antibiogram: amoxicilin+clavul - s ceftriaxon - r doxycyclin - s eritromycin - s roxitromicin - s azithromycin - s gentamicin - i ciprofloxacin - s oflohacin - s koju terapiju da koristim i koliko dugo? Da li navedena bakterija može da utiče na nalaz spermograma? Da ne navodim sad i spermogram, ali nije baš sjajan. Da li je moguće da i supruga dobije ovu bakteriju?

    Odgovoreno: 08. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Uzimajte deset dana jedan od antibiotika na koji je bakterija
      osetljiva/obelezen slovom s/.
      ne radi se o polno prenosivoj klici pa supruga ne mora da
      uzima ovaj antibiotik.
      posle antibiotika mozete nastaviti nekoliko meseci sa uzimanjem
      tab. Paraprotex i probiobalance, a spermogram proverite za 3-4. Meseca.
      videti na www. Suplementi-srb. Com