Pitanje za urologa: šta bi mogao biti uzrok mog problema i kako da ga rešim? Problem je to što veoma često imam potrebu da mokrim, otprilike 2o puta u toku dana, i tokom noći me probudi potreba za mokrenjem pa moram u wc. A kad popijem čašu vode onda nakon dvadesetak minuta moram u wc. Sve u svemu zbog česte potrebe za mokrenjem ne mogu da vodim normalan društveni život jer svaki čas moram u wc. Kod ginekologa sam bila ali mi je rekao s obzirom da sam nevina da može da me pregleda jedino ultrazvukom ali tako da ujutru popijem litar vode i da s tako punom bešikom dođem na pregled bez da pprethodno obavim nuždu. Ja to ne mogu da izvedem jer nakon što popijem litar vode- 5 minuta nakon toga moram u wc da piškim jer bi mi inače bešika eksplodirala, osim toga nakon što popijem litar vode moram pola sata da sedim na wcšolji da bih izmokrila svu tu tečnost. Inače nemam nikakve bolove, ni svrab, ni peckanje. Menstruacije su mi normalne i redovne. I da napomenem još uvek nisam imala seksualne odnose.

    Odgovoreno: 04. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Prvo sto morate to je da se javite urologu kako bi se obavili svi potrebni
      laboratorijski i bakterioloski pregledi krvi i mokrace kao i endoskopski
      i ultrazvucni pregledi. U obzir dolaze i urodinamski pregledi.
      terapija bi tek potom usledila.
      druga mogucnost bi bila dugotrajno koriscenje suplemenata i
      eventualno promena nacina ishrane.

      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis