Patovni uradio sam analizu spermokulturu zbog predhodnog lecenja upale prostate pre 3 meseca e sad kad sam uradio spermokulturu u rezultatu pise leukociti 9-10 aglutinacija spermatozoida i izolovan je staphylococcus aureus i osetljiv je samo na ciprofloksacin da li je ponovo upala prostate i koji bi lek trebao da pijem i koliko dugo? Unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Cim je izolovana pomenuta bakterija radi se o upali prostate.
      lecite je po antibiogramu dve nedelje ciprofloxacinom.
      obavezno koristite probiotike a posle dve nedelje uzmite i
      paraprotex sa probiotikom narednih 4-5 meseci.

      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis