Poštovani, zadnjih 3 mjeseca sam imao problem sa zostatkom urina nakon mokrenja u cijevi sto sam osjecao kao i ucestalo mokrenje, radio testove urin i urinokultura kao i bris uretre, sve je bilo cisto dok nisam uradio spermokulturu gdje je pronadjena enterococcus spp. Masa i dijagnostifikovan bakterijski prostatitis. Prepisan mi je marocen500 lijek da pijem 5 sedmica nakon cega jos 2 sedmice ali smanjenu dozu - 250. E sada, marocen je pomogao u smislu da se smanjio broj ucestalih mokrenja, no medjutim svakih 5-7 dana, ponovo se javi ucestalije mokrenje odnosno da svaka 2 sata da moram ici u wc, sto potraje par dana pa prodje. Da li je to normalno, tj da li marocen ima efekta iako mi se u toku terapije desi period od par dana da mi se ponovo javi ucestalije mokrenje, trenutno sam na nesto vise od pola puta. Radio sam i antibiogram, i pokazao je osjetljivost doticne bakterije na ciprofloxacin, erithromicin, chrloramphenicol, ampicilin i penicillin g. Da li ciprofloxacin/marocen koji trenutno pijem ima najbolji prodor u prostatu? Urolog je razmisljao da mi prepise penicilin ali smatra da on ne prodire dovoljno u prostatu. Da li je seksualna aktivnost pozeljna, u smislu da li se prostata tada isprazni/izbaci bakterije, isto tako, zadnjih par dana mi se u spermi pojavljuju zute grudvice, poprilicno dosta ih ima, da li je to zbog infekcije ili antibiotika?

    Odgovoreno: 30. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Dosta dugo pijete ciprofloxacin /7 nedelja/.
      predlazem da prekinete odmah ovaj antibiotik i da pocnete da uzimate
      paraprotex i probiobalance tablete narednih dva do tri meseca.
      odnosi neka budu sada sa zastitom
      videti na www. Suplementi-srb. Com
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #117742

    • Postovani, zahvaljujem se na odgovoru. Na marocenu sam 25 dana, tj danas je 25. Dan, sve ukupno bi trebalo trajati 7 sedmica, da li i dalje smatrate da trebam prestati, da li marocen negativno utice na neke druge stvari?