A se lecim u pokrajinskoj bolnici u ns-u, ugradjena mi je jj sonda, sada je nosim vec trecu nedelju, kod kuce sam, kamen mi je zaglavljen u mokracnom kanalu, pokusavam sve da bih ga izbacila ali ide tesko jer imam uzak mokracni kanal i urolog mi kaze da je jedva stavio jj sondu. Imala sam deset dana pre stavljanja sonde uzasne bolove koje sam kod kuce trpela jer u pokrajinskoj bolnici u novom sadu ne primaju u bolnicu dok ne dobijes temperaturu, kada sam dobila temperaturu i uvecanje bubrega, kao i hidronefrozu ii-iii, primili su me u bolnicu, posle 2 dana su mi ugradili jj sondu, posle postavljanja sonde imala sam uzasne bolove, dobijala sam protiv bolova injekcije. Pustena sam kuci posle dva dana. Sada je treca nedelja kako nosim jj sondu i na rengenu su mi pre par dana rekli da mi kamen stoji na istom mestu, kada sam se cula sa urologom predlozio mi je da mi skine sondu i da pokusam prirodnim putem da izbacim kamen jer ce mi sonda prosiriti kanal. Rekao je i da ce da boli. Ne znam zasto mi nije predlozio razbijanje kamena kada je kamen zaglavljen u gornjem delu mokracnog kanala? Nisam ga jos pitala. . . Sta ako mi ne izadje kamen ni posle vadjenja sonde? Zasto toliko cekaju? Pozdrav, zaric

    Odgovoreno: 30. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Idealno bi bilo da se kamen spontano eliminise, ali po nekada mora i da se
      intervenise.
      ako ne bude moglo razbijanjem, zadnja instanca je operativno lecenje.
      verovatno cekaju da se infekcija sanira i bubreg oporavi.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #117736

    • Da li boli vađenje JJ sonde bubrega, treba se maci za 4 nedelje? Hvala!

    • Kako se skida JJ sonda i da li je to bolno, trba da mi je skinu za 4 nedelje.

    • Postovani, imao sam laparaskopsku operaciju podizanja bubrega, pri tom su mi ugradili JJ sondu u mokracni kanal za koji su mi rekli da je uvrnut. Nosio sam je dva meseca i juce su mi je izvadili. Imam jake bolove u stomaku i pri mokrenju, osecaj jakog pecenja. Da li je to normalno i ako jeste koliko bi trebalo da traju bolovi? Hvala unapred.

    • dragan uzelac 05. 05. 2018.

      Ugradjena je sonda i bio na razbijanju kamena 27x14 velicina kamena. Nakon 2 nedelje otiso na rendgen i slika pokazala sledece: kamen samo malo nacet a jj sonda se spustila do pola mokracnog kanala ista izvadjene. Metoda razbijanja kamena je eswl. Kako je mogla sonda da se smulji i koliko treba puta da se ide na razbijanje istog. Unapred hvala na odgovoru i zahvalan