Postovani. Prije tri mjeseca sam imao jaku bol u desnom testisu, ali nisam imao nikakve mucnine niti bolove u drugim dijelovima tijela. I evo do prosle sedmice nisam imao vise nikakvih problema. Prosle sedmicenmi se javila tupa bol koja se povremeno javi. Poceo sam piti ibu profen 400 mg i piti cajeve i toplije se oblaciti. Bol je nestala, ali je se i dalje javi nekakav cudan osjecaj nije bol ni sam ne znam kako bih to opisao. I testisi su normalne velicine, gotovo jednki, bez kvrzica, samo u desnom testisu skoroz pri dnu skoz na dnu blizu kraja testisa sam primjetio nesto kao neka mala vena ili sta vec i nije bolna niti ima otvrdnuce. Mokraca normalna bez pojave krvi i ejakulacija je normalna i nije popracena bolom. Zanima me dali to moze biti posljedica nahlade posto inace u kuci provodim bos bez carapa ma laminatu i dali ovo zahtjeva hitan pregled ili bih mogao sacekati jos jedan mjesec posto sam u inostranstvu i zavrsavam nesto oko studija. Eh ako moram hitno na pregled sta bi mi onda preporucili da uradim od pregleda da ne bih onda placao neke bespotrebne preglede.

    Odgovoreno: 30. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Pretpostavljam da je bol od prostate pa ce te verovatno moci sacekati povratak kuci.
      inace treba uraditi osnovne laboratorijske preglede krvi i mokrace kao i urinokulturu
      i spermokulturu.