Molim za savet. Imam 31 godinu i problem sa erekcijom. Od 22. Godine pijem beta-blokatore (trenutno binevol 5mg) zbog hta i tahikardija. Od pre godinu dana ustanovljen mi je dijabetes tip 2. Dat mi je antidijabetik gluformin (2x500mg) . I ranije sam imao problema sa erekcijom, ali sporadično, ali sad je to postalo hronično. Jutarnje erekcije nekad imam, ali u većini ne. Čitao sam da beta-blokatori mogu da deluju nepovoljno na erekciju. Da li da prestanem da ih uzimam? Analiza hormona štitaste žlezde rađena pre dve godine, bila normalna, testosteron u normali, ali blizu donje granice. Doktor mi je rekao da imam 10-ak kg viška i trenutno sam na dijeti. Od skora, promenio sam životne navike u pogledu ishrane, ostavio cigarete, pojačao fizičku aktivnost. . . Ali ne vidim da pomaže. Da li smem u odnosu na navedene dijagnoze da uzimam nešto što će poboljšati ovaj problem? Bojim se da problem ne postane gori jer mi već utiče na psihu. Moj endokrinolog je upoznat sa problemom, ali zauzima stav da to nije ozbiljno tj. Da će proći. Urologu se nisam javljao. Koje korake, po vašem mišljenju treba da preduzmem i da li mi savetujete neki suplement ili lek za poboljšanje erekcije? Hvala.

    Odgovoreno: 29. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Dobro je sto ste shvatili da navike morate promeniti.
      ishrani i fizickoj aktivnosti posvetite najvecu mogucu paznju.
      one su vam cak vaznije i od lekova koje uzimate.
      pokusajte da se hranite po teoriji ishrane po krvnoj grupi.
      suplemente mozete slobodno i stalno uzimati.
      smanjivanjem tezine ce te mozda moci i da izbacite beta blokator.
      cialis mozete uzimati samo sada u pocetku dva puta nedeljno.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com