Postovani, moji nalazi su sledeci: urin, analize krvi/ sem crp 3, 72/<3/, fibrinogen 4, 4/<4/, urinokultura su u granicama normale. Psa 8. 27, psa/ratio 0. 17/, eho/pros- tata oko 34, gr. Homogena, rez. Urin 47ml, med. Lobus ura- sta u duzini 11mm. . . Ne palpiraju se tvrdine, ogranicena, bez eksprimata, suluce prisutan. U levom bubregu cista 13mm. Ostali nalazi uredni. Kontrola za 4 m. Uraditi biopsiju. Molim da mi odgovorite da li ovaj nalaz ide u prilog ca prostate sa metastazama. Pozz.

    Odgovoreno: 25. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Rezidualni urin govori za obstrukciju verovatno od strane prostate koja je
      izmenjena i lako uvecana. Da li je to uvecanje od strane adenoma ili neceg
      drugog tek ce da se vidi.
      vas doktor je dobro postupio posto vam je sigurno dao terapiju za prostatu
      i narucio vas na kontrolu za 4. Meseca kada ce prvo da se proveri psa a o biopsiji
      ce naknadno da se razmislja/ako je psa povisen/.