Na uroloskom pregledu konstatovan mi je kalcifikat manje velicine na levom testisu. Ultrazvuk je poazao da je vrlo mala. Inace mi ne pravi nikakve tegobe. Rekao mi je da zivim normalno i da se ne opterecujem jer je to dosta cesta pojava. Rekao mi je da je pratim te da ne moze uticati na plodnost. Napomenuo je da zbog mog otezanog hoda (usled lipopleksije u kolenima jer jos kao dete bolujem od decije paralize (paraparesa spastica g80) i trenja koje se pritom javlja moze da bude indirektni uzrok ovog kalcifikata? U nalazu je konstatovano da su testisi b. O. I da odgovaraju strukturi normalnih testisa. Da, pise i to da se kalcifikat nalazi na ovojnici testisa. Inace kad ga napipam nekad izgleda tvrdo, a nekad kao neka anatomska struktura. Iako je lekar rekao da se to javlja kod velikog broja muskaraca i da nemam razloga za brigu, te da je sve normalno, puno bi mi znacilo jos jedno misljenje. Hvala. Predlozio mi je, ako hocu, da uradim alfa fetoprotein i beta oriogonadotropin u bolnickoj laboratoriji. Zasta su ovi nalazi, te sta oni mogu pokazati. Imam li razloga da se bas toliko brinem? A bas brinem.

    Odgovoreno: 25. 06. 2013.

Komentari na pitanje: #117490

    • Molim za pomoc. . Vec duze vreme imam problem sa erekcijom. . Inace imam 26 godina. . Nekad mi erekcija bude i normalna, ali kad imam odnos sa devojkom, taman da privedem kraju, i ne mogu da zavrsim, i u toku vodjenja ljubavi zna da mi popusti erekcija. . Verovatno je to na psiholoskoj osnovi, ali bi voleo da cujem vas savet. .