Poštovani, iako se moje pitanje odnosi na bubrege, odlučila sam pitati u ovoj oblasti, jer me uostalom urolog i pregledao. Imala sam bolove u lumbalnom dijelu kičme i odlučila sam otići na pregled bubrega. Ultrazvukom mi je otkriveno da imam hipetrofiju columnae bertini bubrežnog parenhima. Doktor me poslao na magnetnu rezonancu. Zanima me je li ovo opasno? Pronašla sam da je to kongenitalna anomalija. Što se tiče nalaza, krvna slika je sasvim uredna, urin i biohemijski nalazi, svi se kreću u granicama normale. Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

    Odgovoreno: 22. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Hipertrofija bertinijevih columni je kongenitalna anomalija i
      to potpuno bezopasna. Doktor vas je uputio na magnetnu rezonancu jer nije
      bio siguran u nalaz na ultrazvuku.
      nadamo se da vas doktor nije pogresio.