Postovani, vec tri godine imam jedan uroloski problem koji nikako da resim. Bukvalno neprestano imam potrebu za mokrenjem. Ne u smislu da mokrim svakih pola sata-sat, nego mi se bukvalno uvek, stalno, u svakom trenutku mokri. Bio sam na mali milion pretraga, kod urologa, neurologa, neuropsihijatra, psihologa, nefrologa, bezbroj puta sam vadio krv i davao uzorak mokrace, ali svi nalazi su bili sasvim normalni, kao da mi nista ne fali. Mesec dana nakon sto su mi ovi simptomi poceli (u septembru 2010. Godine) sam otisao na pregled kod urologa koji mi je dijagnostikovao prostatitis. Dobio sam zesce antibiotike koje sam neko vreme pio, ali moje tegobe su opstale. Nakon toga mi je isti lekar prepisao prostamol, koji sam pio 2 meseca, ali mi ni to nije pomoglo. U maju prosle godine mi je pronadjem plucni streptokok u uzorku sperme, za koji sam pio antibiotike, i uspesno otklonio bakteriju, ali su mi tegobe opstale. U avgustu prosle godine sam otisao u deciju kliniku u novom sadu, gde mi je dijagnostikovana disfunkcija besike i prepisani su mi xatral i ditropan. Ni oni mi nisu pomogli nista. U maju sam ponovo bio u toj bolnici, radjen mi je uroflow svaki dan, kao i ultrazvuk, da bi se proverio rezidualni urin, i uvek ga je bilo, od 50-100 ml, mada licno mislim da mi se besika jednostavno napuni dok cekam red na ultrazvuk. Prepisan mi je lek tamsol, uz ditropan, i ni ta terapija mi nije pomogla dosad. Uz to sam dobio i antibiotik ciprocinal, zbog blago uvecane prostate. Neuropsihijatar mi je rekao da mi antidepresivi pomogli verovatno, ali je trenutno na godisnjem, pa ih nisam dobio. Nadam se da cete moci nekako da mi pomognete. . . Hvala. . .

    Odgovoreno: 21. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Predlazem da uradite urodinamski pregled na uroloskoj klinici vma beograd kod dr kosevica.
      ovo iz razloga sto imate veliki rezidualni urin.
      ujedno vam predlazem da se hranite po krvnoj grupi /dr piter d adamo/ i da koristite
      suplemente duzi vremenski period.
      imate moj meil: bocokic@gmail. Com
      za vise informacija.