Postovani, ja i moj verenik pokusavamo vec dve godine da dobijemo dete, on ima 30 a ja 27godina. Uradili smo sve sto je potrebno i mji su rezultati ok. . Ali negova spremo kulutra ovo govori. Dijagnoza hypospermia, zapremina ejakula 2cm, vr razdvajanja 10, viskozitet normalan. Ph 7, 5, normokinezi 40, hipokineza 40, akinezija 20 posto. Broj u 1 ccm 56, 875. 000 broj u celom ejakulatu 113. 750. 000. Misljenje: pregledom bojenih preparata deo spermatozoida pokazuje jasnu, a deo nejasnu citolosku gradju. On vec treci mesec pije profertil, cink i vitamin b. . . . Kazite mi zasto jos uvek nemozemo da se ostvarimo kao roditelji. . Tj dali da ovim rezultatima je moguce to ostvariti. . Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Niste mi dali kakav je procenat spermatozoida normalne gradje,
      sto je vrlo vazan parametar.
      ostali parametri su dobri sem zapremine ejakulata koji je nesto manji/zato
      hypospermia/.
      posaljite mi skenirani spermogram na moj meil: bocokic@gmail. Com