Molim vas za pomoc, unazad par dana me je peckalo dok mokrim, juce popodne sam dobio temperaturu 37, 4, tokom noci je isla do 38, 7, jutros je 37, 5. Muka mi je, pece me jos vise daok mokrim i imam nagon za mokrenjem, ali izadje nesto malo i pece. Vodim uredan zivot, ranije sam imao ecoli, i proteus mirabilis. Molim vas da mi preporucite neki antibiotik, alergican sam na baktrim, dovicin. Hvala!

    Odgovoreno: 12. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Najpametnije je da ste uradili urinokulturu pa da potom uzimate antibiotik ciljano.
      predlazem da krenete sa ciprocinalom a 0. 5 2x1. Uz ovaj antibiotik uzimati probiotike,
      najbolje probiobalance 1 tabletu dnevno sazvakati.
      posto je u ranijim nalazima nadjen proteus mirabilis, tipicni predstavnik oportunisticke klice,
      to govori za vas slab imunoloski odgovor pa treba da radite na jacanju istog.
      za vise: poliklinika "bocokic" nikoletine bursaca 8 nis
      e mail: bocokic@gmail. Com
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #117102

    • Stigao je nalaz urina: wbc je 153, 78 p/ul, bac je 130, 02 p/ul. Te dve vrednosti mi imaju oznaku h (verovatno high) . Pijem ciprocinal kao sto ste rekli od 500mg 2x1, uvin caj i 3l prolom vode. Ne jedem slano. Jos uvek po malo pecka, ali je znatno bolje nego pre dva dana. Pozdrav i hvala!