Pitanje za dr. Ljubisu bocokic hvala vam na prethodnom odgovoru. Radi se o radikalnoj cistektomiji besike u pitanju je carcinoma transitiocellulare papillare (hg2) , koji je i zahvatio misicno tkivo besike. Mozete li mi reci postoperativni period koliko traje, i kolike su sanse do potpunog izlecenja, odnosno dali moze biti i smrtnog ishoda. ? I sta sledi koja terapija nakon operacije? Trenutno smo na cekanju za operaciju i neznamo dali ce biti uskoro operisan, radi se o mome ocu. Moj stric je imao isu bolest, nakon 2. Godine je umro, propust lekara je bio zadnja terapija citostatika mu je data al nije ujedno i druga odbrambena koja stiti zdrave celije u ogranizmu tek u razmaku od 5 dana i ishod je bio takav. Dali je moguce da je nasledna ova boles i baba i deda su umrli od kancera? Zahvalna bi vam bila na odgovoru, jel se brinem u vezi svega. Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 09. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Vi i treba da se brinete posto se radi o vasem ocu.
      to su sada rutinske operacije. Odredjeni rizik uvek postoji.
      vi razmisljajte pozitivno i dobro ce se i zavrsiti.