Postovani interesuje me vase misljenje kao i dosadasnje iskustvo kao urologa. Moja bivsa devojka je pre 2 godine imala i skinula kondilome koji joj se nisu vratili, ja sam tada isao kod dermatologa i kasnije jos jednom i rekao mi je danemam kondilome. Da li ukoliko nemam vidljive promene (k0ndilome) mogu nekoga zaraziti?

    Odgovoreno: 05. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Kondilomi su klinicka manifestacija bolesti. Izazivac je humani papiloma virus koji posle dve
      godine spontano prelazi u stadijum mirovanja.
      predlazem da u laboratoriji odradite hpv genotipizaciju "real time pcr" pa ukoliko ste pozitivni da
      znate na cemu ste /odnosi sa zastitom, stalni rad na jacanju imuniteta. . . /.