Moj otac je imao razbijaje kamena u besici. Izbacio je nakon razbijanja preko 100 sitnih kamencica. Nakon toga pojavila mu se bakterija proteus mirabilis 50. 000 jedinica. Rezistentan je na sve antibiotike, lezao je do preneki dan na urologiji, gde je primao longacef (imao je stalno povisenu temperaturu) . Nakon izlaska iz bolnice, posle 2 dana opet ima uvecanu temperaturu, iznad 38 stepeni. On je 51. Godiste, dijabeticar je, pusac, ali se plasim, posto je izgubio apetit, i znatno je oslabio. Sta mislite, sta treba da radimo dalje?

    Odgovoreno: 27. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Proteus mirabilis je tipicna oportunisticka bakterija koja izaziva infekcije urogenitalnog trakta kod
      imunodeficijentnih osoba.
      niste naveli da li je otac jos na kateteru.
      osnovni principi borbe protiv infekcije: -sto bolje regulisati secer
      -raditi na jacanju imuniteta
      -uzimati dosta tecnosti/najbolje voda/
      -antibiotika po ab uz uzimanje i probiotika
      -suplementacija
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com