Postovani doktore imam kamenje i mikrolitijaze u mokracnom organu, koji lek mi vi predlazete, trenutno koristim rowatineks 3x1 a nisam bas zadovoljan jer imam stalne bolove, lezao sam u bolnici 5-dana dobio sam infuziju a uricin antibiotik. Sta vi predlazete? Pozdrav.

    Odgovoreno: 26. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Mikrolitijaza /pesak/ne bi trebalo da vam bude problem ali litijaza /kamenje/vec jeste
      problem.
      u principu treba uzimati sto vise tecnosti, najbolje voda i to preko 3 litra dnevno i stalno.
      boriti se protiv infekcije. Cesto kontrolisati urin i urinokulturu.
      ako vec postoji kamenje sto pre ga resiti.
      hemijski ispitati kamenje i pokusati nacinom ishrane da se lecite.
      rowatinex je odlican lek za mikrolitijazu.