Molio bih vas da mi odgovorite radio sam spremogram i evo rezultata: kolicina 4, 6 ph vrednost 8, 2 sprematozoidi 52 - 239, 2ceo ejekulat. Inicijalna fruktoza 7, 4 imam preogresivnih 0, 10 pokretnih 0, 10 slabo pokretnih 0, 10 i nepokretnih 0, 70. Moje pitanje je dal su mi dobri rezultati i dal mogu da imam decu odnosno dal mogu da oplode zensku osobu. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Dali ste nedovoljan broj podataka.
      niste ni naveli kakve su gradje /oblika/spermatozoidi a sto
      je od velikog znacaja za tumacenje spermograma.
      inace procenat pokretljivih je smanjen.
      zato insistiram da se spermogrami salju skenirani.
      imate moj meil: bocokic@gmail. Com pa posaljite skeniran spermogram.
      druga mogucnost je da me posetite: poliklinika bocokic
      nikoletine bursaca 8 nis
      o69 543 5633