Zovem se sava, imam 31 godinu, imam problema sa želudcem vec dugi niz godina, a nekoliko zadnjih mi je uspostavljena dijagnoza "hernia diaphragmatica", ili kako piše u izvještaju ljekara specijaliste "hiatus hernia. Reflux duodenogastritica. Antritis et bulbitis chr. Cascada ventriculi. ". Problem je u sledećem, juče sam primijetio da mi je sperma braon boje, gusta i vise lepljiva nego obično, sa neuobičajenim mirisom. Slično mi se desilo još jednom prije par mjeseci, ali je prošlo poslije nekoliko dana i nije bila toliko tamna koliko ovaj put. Prethodne noći sam imao nesnosne bolove u želudcu, takve da nijesam mogao da spavam cijelu noc. Kad mokrim pece me, najvise dok počnem, urin je tamno žut, a zadnjih mjeseci mi se dešava da poslije mokrenja, poslije minut, nekad i manje meni bešika popusti i osjetim da istekne nekoliko kapi mokraće, to je bilo posebno izraženo u zimskom periodu, sada se to rijetko desi. Mrsav sam (193cm, 67kg) , cijelog života sam mršav i slabo podnosim hladnoću, imam slabu cirkulaciju krvi. Liječim se samo od ovog hroničnog gastritisa, ali nekih pola godine i više nijesam bio na kontroli, bude mi malo bolje ili nimalo i ja prekinem terapiju. Dugo ne uzimam nista, nikakvu terapiju. Uzeo sam uput i sjutra ću da zakažem pregled kod gastroenterologa, a ovdje bih htio da pitam u vezi simptoma koje sam opisao, da li neko može da mi pomogne, da li može zaključiti o čemu se radi, šta da radim i kome da se obratim. Nijesam imao seksualne odnose u kojim sam se mogao inficirati nekim virusom. Što se tiče medicinske dokumentacije, mogu vam je poslati ako bude bilo potrebe. Svaka informacija bi mi bila korisna, unaprijed zahvalan.

    Odgovoreno: 26. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Promena boje i mirisa sperme kao i pecenje pri mokrenju su posledica infekcije te je potrebno
      da uradite: laboratorijske preglede krvi i mokrace
      bakterioloske preglede /urinokultura, spermokultura, briseve uretre na bakterije, gljivice,
      hlamidiju i obe mikoplazme i trihomonas vaginalis/
      za tegobe koje imate od strane zeludca javite se gastroenterologu.
      poliklinika bocokic nikoletine bursaca 8 nis