Pre nekoliko dana izmokrio sam tamnu mokraću, skoro braon boje. Bilo je bezbolno, uz blago peckanje u kanalu. Od tog dana boja mokraće varira, od normalne do tamno žute. Povremeno imam blage bolove u predelu levog bubrega, iznad leve prepone, iznad penisa i u levoj strani testisa. Bol nije konstantan, javlja se pretežno noću. Napominjem da sam jednom (pre oko 10 godina) imao dva kamena u bubregu koje sam izmokrio, i pre oko 5 godina pesak. Nisam imao jake prehlade, uzimam dosta tečnosti, pijem čajeve. . . . Kao preventivu uzeo sam antibiotik ciprocinal, par dana nisam imao nikakvih tegoba sem blagog peckanja posle mokrenja. U toku dana vratili su se bolovi na svim pomenutim mestima, mokrenje mi nije otežano, ali po završetku istog imam osećaj da se nisam dovoljno izmokrio. Pritiskom iznad penisa (mislim da se taj deo zove pubična kost) izazovem dodatno mokrenje - izbacim malu količinu blago zatamnjene mokraće. Nemam povišenu temperaturu ni jake bolove. Molim za savet. Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 28. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Ocito se kod vas radi o hronicnom prostatitisu.
      boja mokrace zavisi i od toga koliko pijete tecnosti.
      sto je koncentrovanija to je tamnija.
      tamnija boja moze biti i kod zutice ali i kod prisustva
      krvi u mokraci pa zato treba da pregledate laboratorijski mokracu.