Postovanje, htela sam da vas pitam u vezi mog sina koji ima 9 godina, od pre par dana mu se pojavio urin tamno braon boje. Interesuje me na sta to moze da ukazuje i sta bi trebalo da uradimo. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Tamnija boja urina je obicno znak slabijeg uzimanja tecnosti/koncetrovaniji urin/,
      ali moze biti i znak prisutne infekcije pa i prisustva krvi u mokraci.
      ako je boja jos tamnija moze biti i znak zutice.
      zato napravite pregled mokrace pa se sa tim javite pedijatru.