Da li možete da mi protumačite spermogram koji je moj muž radio pre par dana i da nam date neki savet. Jos uvek nemamo dece. Prva trudnoca dogodila se pre 2 godine i prekinuta u 3. Mesecu zbog anomalije ploda, druga pre 7 meseci, zavrsena spontanim pobacajem vec u 6 nedelji. Oboje imamo 32 godine. Unapred, hvala! Br. Spermatozoida- 75, 0 mil/ml uk. Br. Spermatozoida- 225, 0 progresivno pokretnih: a) 0, 12 b) 0, 24 pokretnih-0, 22 nepokretnih-0, 42 leukociti-0, 39 ostale celije- 1, 99 vitalnost 0, 66 hipoosmotski test-0, 70 vol. Ejakulata-3, 0 ph-7, 7 likvefakcija >60 parcijalna konzistencija-sluzava morfologija spermatozoida: normalni oblici-0, 49 patoloski oblici-0, 51 primedba- patologija glave-makro, i vrata spermatozoida (angulacije)

    Odgovoreno: 27. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Spermogram vaseg muza je dobar.
      jedino sto je likvefakcija produzena
      a to je znak nekog desavanja u prostati
      koja sada ne produkuje dovoljno ili produkuje
      promenjene enzime za razvodnjavanje sperme.
      ovo razvodnjavanje je neophodno da bi spermatozoidi imali
      tecnu sredinu za "plivanje"ka jajnoj celiji.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com