Postovani, moj nalazaz urina je krv++, leukociti8-10. Eritrociti 15-20, sluzi dosta pa me interesiura vase misljenje, hvala unapriijed

    Odgovoreno: 22. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Nalaz leukocita preko 5 u sedimentu govori za prisutnu infekciju.
      zato uraditi urinokulturu.
      nalaz eritrocita, pretpostavljam svezih, u sedimentu preko 5 govori za
      mikrohematuriju. Ona je najverovatnije posledica prisutne infekcije
      koju treba leciti po antibiogramu, ali moze biti i posledica ginekoloskog
      krvavljenja ili pak krvavljenja iz tumora besike ili gornjih partija /ureter, bubreg /.
      zato je neophodan i pregled ginekologa ali i urolosko ispiyivanje.