Postovani, radio sam spermogram i moji nalazi pokazuju da imam 100% abnormalnih spermatozoida. Na koji nacin mogu poboljsati morfologiju spermatozoida? Kako da dobijem normalne spermatozoide?

    Odgovoreno: 22. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Mora se imati vise podataka.
      kao prvo da li ste rodjeni sa spustenim testisima ili su operativno spustani.
      da li ste preboleli zauske sa otokom testisa ili pak imali zapaljenje testisa u toku zivota.
      kakve su vam navike u smislu nikotina, alkohola, droge? Koje vam je radno mesto i da li radite
      sa materijama i zracenjem koje je stetno po zdravlje.
      da li je kod vas prisutna infekcija urogenitalnih organa i jos stosta.
      tek po sagledavanju ovih, hormonalnih i genetskih faktora bi moglo da se preduzme
      adekvatno lecenje.