Postovani, nakon uradjenog brisa prepucijuma, dobio sam sledeci nalaz: streptococcus agalasticae grupa b, staphylococcus epidermidis (normalna bakterijska flora) . Prema antibiogramu osetljiv je na: penicilin, amoksicilin, hloramfenikol, cefaleksin, eritromicin, azitromicin, tetraciklini. Interesuje me kako je najbolje da sprovedem terapiju. Prosle godine mi je ista streptokoka pronadjena u spermi a pretprosle u urinu. Pio sam antibiotike tada, ali me takodje zanima da li je neophodno da sada ponovim i urinokulturu i spermokulturu iako nemam drugih tegoba osim crvenila na penisu. Unapred zahvalan na odgovoru. A. K.

    Odgovoreno: 21. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Streptococus agalacticae grupe b je bakterija koja se nalazi u fizioloskoj flori digestivnog trakta.
      kod imunodeficijentnih osoba daje infekcije urogenitalnog trakta. Kod zena se pri porodjaju prenosi
      na novorodjence.
      u principu treba da radite na jacanju imunog sistema a sada ne morate raditi ostale
      analize. Koristite amoksicilin sedam dana a odnosi da budu sa zastitom.
      posle antibiotika nastavite uzimati paraprotex i probiobalance tablete.
      videti na www. Suplementi-srb. Com