Pre neki dan sam uradijo mikroskopski pregled ejakulata. I rezultati su mi nejasni pa bi vas zamolijo da mi obijasnite ili ako je potrebno neki lek evo ovako volumen 6. 2 ml, ph 7, 9 viskoznost nema likvefakcija 5 minuta spermatozoidi /ml 11, 3 spermatozoida /v 69, 8 leukocita 1, 6 ml okrugnih celija 2, 6 ml zivih spermatozoida 24 ne zivih spermatozoida 76. Progresivno brzo 20, progresivno sporo 14, neprogresivno 9 nepokretni 57

    Odgovoreno: 21. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Nalaz spermograma nije bas sjajan.
      smanjen je broj spermatozoida u ml.
      smanjen je procenat spermatozoida normalne gradje, a
      takodjer i pokretljivost.
      uzrok toga treba da utvrdi urolog i da sprovede adekvatno lecenje.