Poštovani, pre godinu dana sam osetio tup bol u zadnjem delu levog testisa. Posetio sam urologa koji mi je opipao i pregledom na ultrazvuku utvrdio da nema nista i da nije ništa strašno. Bol se nakon mesec dana više nije javljala. Ove godine u martu mesecu, tacno nakon godinu dana, opet sam osetio istu bol u levom testisu. Taj bol se uglavnom javlja uveče kada legnem da spavam ili nakon seksualnog odnosa ako odmah ustanem i ne odmorim. Urolog je opet uradio ultrazvuk, a pored toga radio sam i labaratorijsku analizu krvi i urina. Nalazi su bili uredni, jedino sto je rekao da je moguće da je to zbog nešto šireg spoljnog otvora ingvinalnog (možda nisam tačno naveo) kanala levo. Predložio je pregled hirurga. Kod hiruga sam saznao da imam bruh na desnoj starni ali da taj bol u levom testisu nema veze sa tim. Sad sam u problemu jer ne znam šta da lečim. Bruh ću po preporuci hirurga morati da operišem ali ne znam koje još analize da tražim od urologa jer mi je to važnije. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Preponska kila /bruh /desno se mora resiti operativno.
      ona nije razlog za bol u levom testisu.
      po nekada neke forme zapaljenja prostate daju bol u
      testisu, pa uradite pored urinokulture i spermokulturu.
      ako ove analize ne otkriju nista, onda mozete uraditi briseve uretre
      na bakterije, hlamidiju i obe mikoplazme.