Molim vas da mi protumacite spermogram nije skeniran nalzalost ali ako moze i ovako zapremina ejakulata 2 ccm, vreme razvodnjavanja 10 min. Viskozitet normalan, ph vrednost 7, 3 normokineza 40% hipokineza 40% akineza 20% broj u 1ccm 13. 125. 000 broj u celom ejakulatu 26. 250. 000 normalne forme 75, 8 patoloske forme glava 9, 3% vrat 7, 5% rep 7, 2% dijagnoza: oligospermia i pregledom bojenih preparata dominiraju spermatozoidi nejasne citoloske gradje. Prisutni retki leukociti tipa polimorfonukleara. Da li bi ste mogli da mi kazete sa ovakvim spermogramom jel moguca prirodna trudnoca i da ne zaboravim u februaru mesecu sam radio spermogram i tada sam ima dijagnozu astenoteratozoospermia gr ii ustanovljeno mi je da imam upalu prostate.

    Odgovoreno: 16. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Ovaj spermogram je bolji od prethodnog.
      broj spermatozoida u ml je manji od normalnog.
      morate i dalje leciti infekciju koja je najverovatnije uzrok
      oligospermije u vasem slucaju.
      morate ispostovati osnovne postulate: *ako je u pitanju
      infekcija polno prenosivim klicama lece se oba partnera a
      odnosi su u pocetku sa zastitom.
      ocekuje se poboljsanje spermograma a samim tim i
      zacece prirodnim putem.
      za vise imate i moj meil: bocokic@gmail. Com