Postovani, od 9. 04. 2013 osecam zuljanje, nadutost i tistanje ispod desnog rebra. 14. 04. Sam dala krv i mokracu u gradskom domu zdravlja i oni pokazuju leukocite u mokraci 77, ketone 2. 5 a granica je 0. 5 i dosta sluzi. Sedimentacija krvne slike je 7 i nalazi su u redu. Doktorka mi je prepisala ciprocinal. Posto mi nije dala uput za urinokulturu ja sam to uradila privatno 15. 05. I nakon toga pocela da uzimam antibiotik. Medjutim opsti pregleg urina danas pokazuje da su leukociti u mokraci 1-2. Prisustva bakterije uopste nema. Doktorka iz privatne klinike mi kaze da ni za prvi nalaz nje bio potreban antibiotik. Ja sam u izbezumljena. Da li nastaviti sa antibiotikom i odkud ovolika razlika u nalazima? Sta bi ste me posavetovali da sam vase dete? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 15. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Ne mora da vas buni nalaz urina.
      uradite obavezno ultrazvuk gornjeg abdomena da vidimo
      od cega bi mogli biti bolovi koje opisujete.
      sedimentacija je mirna.
      uzimajte dosta tecnosti/najbolje voda/ a sa antibioticima
      mozete sacekati dok ne stigne nalaz urinokulture.