Poštovani, zadnjom predtragom urina nalaz je ovakav: albumen-u tragu, urobilinogen-1: 2, eritrociti-svježa 2-3, leukociti-8-10, bakterije-nešto, stanice epitela, nešto. Prije desetak dana osjećala sam bolove u donjem dijelu stomaka, pri dužem ležanju u predjelu bubrega i peckanje pri mokrenju, gorili su mi tabani i dlanovi. Od tada pijem nolicin 2x1 i čaj od brusnice. Svi simptomi su nestali za 2-3 dana da bi se sada (još pijem nolicin) se ponovno javili. Molim vas možete li mi reći zbog čega se javlja bol ako pijem antibiotike i šta je razlog eritrocita i leukocita u urinu. Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 14. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Broj eritrocita u nalazu vaseg sedimenta urina je u redu ali nisu leukociti.
      a to je znak infekcije.
      trebalo je uraditi urinokulturu i leciti se po antibiogramu.
      nofocin je uroantiseptik, nije antibiotik.
      kada zavrsite sa nofocinom uradite urinokulturu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #116018

    • Djevojčica 14 godina nalaz urina albumen u tragu leukociti8-10 epitel malo, sluz brojna bakterije malo ostali nalazi uredu molim vas da mi malo pojasnite gdje dalje