Postovani, imam pitanje koje se odnosi na mog 16 sina. Kao dete od 7 god. Imao je operaciju bruha, jer ga je prepona bolela. Prethodnih meseci krenuo je da trenira fitnes i opet se javlja lekaru i zali na bolove u preponi. Pomislila sam opet bruh. Deciji hirurg, ga je pregledao i posumljao da je u pitanju druga problematika i poslao nas da uradimo termoviziju testisa. Kada smo se vratili u dispanzer da dobijemo uput, niko od lekara nije znao gde da nas uputi na koje odeljenje kom lekaru i receno nam je da se ta metoda vise ne radi?! Bivsi suprug mi je usput napomenuo da ne odustajemo jer je njegov rodjeni brat sterilan i moyda je problem nasledan. Ja opet u cudu nikada nam niko od suprogove porodice sterilitet nije spominjao. Dete i dalje prepona boli. Molim vas sta prvo da uradimo i kome da se obratimo da bi se uradile analize i postavila dijagnoza sa sto manje setanja po raznim ordinacijama. Inace zivimo u zrenjaninu i ovde je prava zbrka. Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 14. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Termovizija skrotuma je jedna od dijagnostickih metoda u otkrivanju bolesti testisa.
      princip metode se sastoji u registrovanju emitovanja toplote, odnosno infracrvenog
      zracenja. Prikladna je metoda kod dijagnostikovanju varikocele.
      medjutim ultrazvucni pregled testisa je jos bolja metoda pregleda testisa tako da se
      ona najcesce i radi.
      uradite i pregled kod urologa.