Živim u drugom braku sa suprugom (38 god) koja ima dvoje dece i tri trudnoće iz prvog braka. U prvom braku nisam imao dece, pored dve ivf oplodnje i jedne inseminacije. Dijagnostikovana mi je oligoastenospermija. Radio sam i kariotip dnk, antispermatozoidna antitela, sve hormone, bakteriologiju, zarazne bolesti, sve je u redu, uvek. Nisam radio uz pregled i pregled varicocele testisa. Koji bi mogli biti sledeći koraci, obzirom da sadašnja supruga nema problem sa neplodnošću? Hvala!

    Odgovoreno: 13. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Najcesci uzrok oligoastenospermije je infekcija, varikocela i autoimuna
      bolest sa stvaranjem asa/antispermatozoidna antitela/.
      uradite preglede koje ste spomenuli a ako niste, onda i sve briseve uretre na
      bakterije, gljivice, trihomonas, gonokok, hlamidije i obe mikoplazme.
      u slucaju da imate varikocelu to treba operativno zbrinuti.
      ostalo po nalazima.