Postovani, da li se na osnovu spermograma moze utvrditi upala prostate i kako se daje spermogram (sta izbegavati pre davanja) i koliko se ceka? Hvala!

    Odgovoreno: 10. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Nakon apstinencije od dva do cetiri dana masturbacijom se
      daje sperma koja u sto kracem roku treba da se pregleda
      /max, 30 do 60 min. /ako se radi i spermokultura, sto bi bilo
      pozeljno, koristi se sterilna posuda.
      iz nekih parametara koji se rade pri pregledu spermograma
      vidimo da li se radi o upali prostate.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #115915

    • A sta treba izbegavati u ishrani i picu? Posto sam cuo neke stvari! Meni dr nista nije rekao.