Postovani doktore! Da li je moguce kod muskarca da se oseca bol koji se prenosi na testis ako ima peska u bubregu ili besici i ako su testisi sasvim uredni. I da li se moze utvrditi obicnim ultrazvukom pesak? Da li pojavu peska moze manifestovati ponekad belicast urin i veoma zut, sobzirom da je urinokultura i spermokultura uredu, nalazar laboratorije urina 'krv u mokraci 1+, bakterije 1, leukociti 1, eritrociti 1. Imam 19 kod. Nadam se da cete odgovoriti na sva postavljena pitanja, a ne delimicno. Hvala!

    Odgovoreno: 06. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Pesak se utvrdjuje ultrazvucnim pregledom.
      kod malo krupnijeg peska pri njegovom izmokravanju javlja
      se bol duz uretera koji ide u testise a da su testisi sasvim zdravi.
      urin je cesto sa primesama krvi pa je boja zavisna od kolicine krvi.
      predlazem da uzimate dosta tecnosti narocito u ove sparne dane kada se
      vise znojimo.