U urinokulturi mi je izolovan enterococcus sp. 1 000 000/ml, u brisu uretre enterococcus sp. Veliki broj a u vaginalnom brisu isto enterococcus sp. Mali broj. Pri mikroskopskom pregledu urina nadjena su 2-4 leukocita, eritrociti retki i bledi, epitelne celije, retke bakterije, ostalo negativno. Ja imam tegobe u vidu pecenja i bola oko otvora uretre. Urolog kog sam konsultovala tvrdi da je u pitanju samo kontaminacija jer kaze da ne moze biti urinarne infekcije ako nema velikog broja leukocita u urinu. Zato me je ostavio bez terapije uprkos tegobama koje osecam. Molim vas za odgovor sta je merodavno i cemu verovati u slucaju kada se, kao kod mene, razlikuju rezultati urinokulture i mikroskopskog pregleda urina. Najlepse hvala unapred!

    Odgovoreno: 07. 05. 2013.
    • Poštovana,
      U takvim slucajevima treba ponoviti mikroskopski pregled urina pa i urinokulturu.
      medjutim tegobe i klinicka slika su po nekada merodavnije od bilo kog nalaza.