Poštovani, imam 28 godina i stalnu partnerku, ne pijem, ne pusim i zdravo se hranim. Par reci o istoriji bolesti: 2009. Godine mi je dijagnostikovan epididimitis desnog testisa, lecenje je bilo dugotrajno, antibiotici i mirovanje. Posle zavrsetka kursa lecenja zakljuceno je da je upala sanirana. Moj lični osecaj je bio da je ona prešla na levi testis ali urolog je to negirao. U daljem periodu bol se cesto javljao i sve duže zadržavao, tup bol u testisima, donjem delu stomaka, kičme i uopste u toj regiji. Bio sam kod par različitih urologa zbog istog razloga i dobijao odgovor da ne vide problem, ja sam poverovao i smirio se, ubedio sebe da umisljam iako je bolelo. Kasnije je počela da se javlja situacija da neposredno posle mokrenja se desi da par kapi urina pocure. A paralelno je i seksualni odnos postajao sve kraci i kraci, bez objašnjenja. Samoinicijativno sam u periodu jakog bola radio spermokulturu i nekoliko puta je bila pozitivna posle cega su sledili antibiotici prepisani od strane urologa. Pre oko tri meseca su pocele povremeno da mi se javljaju nocne ejakulacije koje su nekontrolisane, u poslednjih nedelju dana one su jako ucestale. Obratio sam se urologu koji je dijagnostikovao vezikulit i blagu upalu prostate, kazao je da je to nedolečeni epididimitis iz 2009. Prepisao mi je antibiotik doksim zatim renalgan i nistatin tablete i masažu prostate i semenih kesica a 10 dana posle završetka terapije tablete biseptol. Medjutim ja imam osecaj da je meni lošije nego pre, možda sam prehladio pa je to razlog. Pomozite! Možete li mi reći da li je moguće izlečiti ovo stanje, da li postoji neka mogućnost makar i hiruška i kako bi ona uticala na plodnost/seksualnu funkciju, koja su vaša iskustva? Unapred zahvalan na odgovoru i izvinite na opširnosti.

    Odgovoreno: 07. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Neznam sta ste u poslednjih tri meseca uradili od pretraga.
      ako niste nista, uradite osnovne laboratorijske analize krvi i mokrace, urino i spermokulturu,
      pa ih posaljite na moj meil: bocokic@gmail. Com