Postovani doktore, pre nekoliko dana sam radio spermokulturu u okviru analiza za vantelesnu oplodnju i nalaz je pokazao enterococcus spp u velikom broju. Antibiogram je sledeci-ampicilin-s, amoxicilin-clavul-s, nitrofurantion-s, ciprofloxacin-s. Uretalni brisevi su dobri kao i ginekoloski brisevi supruge, jedino je spermogram los. Moje pitanje je koje antibiotike bi trebao da uzimam i u kojoj dozi? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 07. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Pretpostavljam da ste vec poceli sa koriscenjem nekog od onih na koje
      je enterokok osetljiv a koji su obelezeni slovom s.
      prvo jedan antibiotik deset dana pa onda drugi drugih deset dana.
      obavezno uz njih koristite probiotike.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com