Postovani doktore, s obzirom na tegobe koje vucem duze vreme, molio bih vas za savet. Vec nekoliko godina bar dva puta godisnje imam problem sa bolovima u predelu dodnjeg stomaka (pogotovo kada imam kais) , zatim u testisima i u predelu izmedju testita i anusa (taj deo nekada i trne) . Isao sam cesto kod urologa, ali se bolest izlecila na kratko. U isto vreme je i slabija erekcija. Ova poslednje "prehlada" me je nesto jace uhvatila (isao sam na plivanje tokom zime) tako da sam osim bolova dobio i neki osip u predelu anusa. Pijem caj protiv upale prostate vec duze vreme, i bolje mi je, ali i dalje osecam bolove. Bio sam ponovo kod urologa, koji mi je na slepo dao antibiotike (ciprocinal) , ali mi nisu nesto mnogo pomogli (pio sam ih 10 dana) . Uradio sam pregled ejakulata i rezultat je bakterija "stafilokokus". Kazu da to nije opasno, ali me zanima kako se leci i kako da se resim muka. Hvala vam puno!

    Odgovoreno: 07. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Kod vas je u pitanju hronicni prostatitis.
      potrebno je da vodite poseban rezim ishrane i zivota.
      pozeljna je blaga fizicka aktivnost.
      cuvati se hladnoce, ne uzimati alkohol i ljuto zacinjena jela.
      redovno da uzimate suplemente.
      za vise imate moj meil.