U vezi pitanja 115543! Sta znaci odsustvo fruktoze, kisele fosfataze i cinka u ejakulatu? Koje simptome moze dati bakterija klebsiella oxytoca kada se nalazi u ejakulatu? Hvala!!!

    Odgovoreno: 07. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Odsustvo fruktoze/iz vezikula seminalis/, kisele fosfateze i cinka/iz prostate/govori za
      disfunkciju ovih organa, najverovatnije izazvanu klebs. Oxytoca.
      radi se o tipicnom predstavniku oportunisticke bakterije koja je normalno
      stanovnik fizioloske flore debelog creva a kod imunodeficijentnih osoba moze izazvati teske infekcije,
      od infekcije pluca, bubrega pa do septickih stanja.
      lecenje dve do tri nedelje po antibiogramu uz obavezno koriscenje probiotika.
      obavezan je i stalni rad na podizanju imuniteta, sto treba da bude glavna odbrana od ove
      oportunisticke bakterije.
      za vise imate i moj meil.