Postovani, molim za tumacenje rezultata spermograma. Likvefakcija-30 minuta potpuna, konzistencija-normalna, zapremina ejakulata (v) -2, 6, ph-7, 5, fruktoza-/, kisela fosfataza-/, cink-/, broj spermatozoida-66, 4, broj spermatozoida/v-172, 64, pokretljivost-progresivno pokretni-0, 39, pokretni-0, 26, nepokretni-0, 35, leukociti-1 do 3, epitelne celije-1 do 2, bakterije-malo, sluz-malo, hipoosmotski test-0, 72, spermocitogram-normalne forme-0, 67, abnormalne forme-0, 33, glava-0, 19, vrat-0. 09, rep-0. 05. Prilikom bakterioloskog pregleda u ejakulatu je izolovana bakterija klebsiella oxytoca! Da li ona moze biti opasna i koje probleme moze da izazove? Unapred zahvalan!!!!

    Odgovoreno: 29. 04. 2013.
    • Poštovani,
      I pored prisutne infekcije spermogram vam je dobar.
      predlazem da koristite suplemente: paraprotex, probiobalance i d drops kapi.
      za vise videti www. Suplementi-srb. Com