Dobar dan, zelela bih da vas pitam samo ureterocistografija dali je bolna i sta se tu tacno radi? Hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Ako ste mislili na uretrocistografiju to je rentgensko snimanje besike kontrastom. Nije bolno
      i izvodi se ubacivanjem kontrasta preko uretre u besiku.
      ako ste mislili na ureteropijelografiju to je snimanje uretera i bubreznih supljina kontrastom na rentgenu.
      izvodi se ubacivanjem specijalne sonde preko besike u otvor uretera sa ubacivanjem kontrasta u ureter.
      i ovo je malo komplikovanija procedura.