Molim vas za tumacenje spermograma mikroskopski nalaz: broj spermatozoida 160, 0 ukupan broj 320, 0 progresivno pokretnih spermatozoida - a - 0. 15 b - 0. 10 pokretnih c - 0. 22 nepokretnih d - 0. 53 leukociti 1. 33 ostale celije 7. 11 vitalnost 0. 55 spermocitogram normalnih formi 0. 54 abnormalnih formi 0. 46 makro + amorfni 0. 05+0. 01 mikro 0. 02 okrugla 0. 05 dupla 0. 01 angulacija 0. 1 citoplazm. Ostatak 0. 11 uvrnuti 0. 1 kratki 0. 01 cink/fruktoza 0. 11 ovo su rezultati nakon dva i po meseca terapije profertilom. Hvala unapred na tumacenju i savetu

    Odgovoreno: 26. 04. 2013.
    • Poštovani,
      Spermogram je skoro u granicama.
      jos je pokretljivost lako smanjena kao i
      procenat spermatozoida normalnog oblika.
      leukociti su lako uvecani sto bi moglo govoriti
      da je prisutna i infekcija.
      zato pored profertila predlazem i paraprotex, probiobalance i d drops kapi.
      videti na www. Biobalance. Rs