Postovani uradio sam spermogram, ocitane su sledece vrednosti: -zapremina 4. 5 -ph 7. 8 -viskoznost-norm. -likvefakcija-30min spermatozoidi/ml 0 inicijalna fruktoza poz. Referentna vrednost-pozitivna napomena: u nativnom preparatu 1/2h p. E nisu prisutni spermatozoidi molim vas za hitan odgovor, zabrinut. Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 04. 2013.
    • Poštovani,
      Radi se o azospermiji, nedostatku spermatozoida u spermi koja moze biti iz dva razloga.
      prvi je da testisi ne prave spermatozoide a drugi razlog je da su putevi kojima spermatozoidi
      putuju od testisa do semenih kesica i prostate zapuseni.
      potrebna je biopsija testis ili aspiraciona punkcija testisa ili pasemnika.